Yangın Merdivenleri

 Son yıllarda yönetmeliklerde yapılan değişiklikler ile beraber yangın merdivenleri konusunda bir takım değişikliklere imza atılmıştır. Bu yüzden bu alanda faaliyet gösteren firmalar üretim süreçlerinde değişikliklere başvurmuştur. Artık her binanın kendi yapı özelliklerine uygun merdivenler tasarlanmaktadır. Çünkü yönetmelik gereği yeni uygulamalar bunu şart koşmaktadır.

Yangın merdivenleri genelde iki tipten oluşmaktadır. Bunlar Z tipi modeller ve dairesel modellerdir. Bu modeller tasarımı itibari ile genelde her türlü binaya uygundur fakat bazı binaların yapı özelliklerinden dolayı uyumsuzluklar söz konusudur. Bu durumda binanıza yangın merdiveni uymadığında merdiveninizde bir takım değişiklikler ve eklemeler yapılabilmektedir.

Binanıza yaptıracağınız yangın merdivenleri seçenekleri arasından tercihinizi yaparken tek önemli şey fiyatı olmamalıdır. Hatta fiyat genelde ikinci veya üçüncü planda olmalıdır. Önemli olan bu merdivenlerinin yönetmeliklere uygun bir şekilde, doğru yapılmasıdır. Standartlara uygun şekilde yapılmış ve kendinden beklenilen performansın üstünde bir başarıya sahip merdivenleri tercih etmelisiniz. Ayrıca yangın merdivenleri binanın kendi yapısına uygun şekilde inşa edilmelidir. Nihayetinde bu merdivenler yapının bir parçası olduğu için estetik bir görüntü vermelidir. Çok çeşitli modellerden dilediğinizi seçerek bu merdivenlerin binanıza değişik bir hava katmasını sağlayabilirsiniz.

Tags

Comments are closed

Hemen Tıkla Ara